Bollywood

7 bolivudskih filmova iz 2018. godine temeljenih na stvarnim događajima koji zaslužuju biti na vašem popisu 'Obavezno gledati'

Relevantnost koju povijest ima danas u našim životima je nepobitna. Mnogo se povijesnih činjenica gubi s vremenom i godinama i nekako ih je teško obnoviti ili zamisliti, čak i postojeće.Možda smo proučavali povijest tijekom naših školskih i fakultetskih godina, ali priče koje se odnose na neke neopjevane junake nailaze na gluhe uši i oni se gube u carstvu vremena i prostora.

No, zbog tehnološke suštine i digitalnog doba u kojem živimo, sretni smo što ove priče izbijaju na površinu češće nego ikad i na tome nemamo nikoga osim Bollywooda.

Bollywood je uložio puno svog vremena i truda u stvaranje biografija i priča temeljenih na istinitim događajima, kako bi prikazao živote ljudi o kojima se manje govori. Puno se stvari dogodilo u povijesti koje su promijenile nomenklaturu zemlje, ali zapravo nisu došle u središte pozornosti kakvu zaslužuju.

Bollywood pronalazi ove nadahnjujuće priče i daje im zrcalo da pokaže kroz što su stvarni sudionici prošli, kada se određeni događaj događao ili što je određena osoba učinila, da promijene tijek povijesti.Bollywoodski filmovi iz 2018. godine temeljeni na stvarnim događajima koji zaslužuju biti na vašem

koliko kilometara prijeći dnevno

Nedavno smo podijelili članak o novom trendu koji priliči bollywoodskom stilu - sportskim biopicsima, gdje smo podijelili popis nadolazećih bioloških slika o raznim sportašima i ženama i kako su oblikovali indijske sportove.

Dok smo se upuštali u stvar, ove smo godine pronašli još povijesnih priča koje postaju relevantne i drago mi je da se Bollywood usredotočuje na pravu vrstu kina, a istovremeno snima i filmove poput 'Utrka 3'! Hajde, što bih drugo mogao ovdje imenovati?Evo 7 filmova koji su objavljeni / objavljeni ove godine (2018), a koji se temelje na povijesnim i stvarnim događajima:

(1) Raazi

Bollywoodski filmovi iz 2018. godine temeljeni na stvarnim događajima koji zaslužuju biti na vašem

Objavljen u svibnju 2018

Stvarna špijunska priča (nimalo blizu Mata Hari), ali hvalevrijedan špijunski triler, 'Raazi' govori o indijskom špijunu Sehmatu Khanu, kojeg glumi Alia Bhatt. Ona je poslušna supruga, poslušna kći i domoljubna indijska špijunka koja je udana za pakistanskog časnika, tijekom indo-pakistanskog rata 1971. godine.

Na temelju romana koji je nadahnut istinitim događajima, Sehmat je osmislila vlastite taktičke načine špijuniranja pakistanskih vojnih planova i uspjela je spasiti živote mnogih indijskih vojnika koji su tada bili na bojnom polju. Pogledajte ovu za Alijinu briljantnu glumu!

Pogledajte prikolicu ovdje

(2) Zlato

Bollywoodski filmovi iz 2018. godine temeljeni na stvarnim događajima koji zaslužuju biti na vašem

Objavljen u kolovozu 2018.

'Zlato' Reeme Kagti temelji se na prvoj zlatnoj medalji u Indiji na Olimpijskim igrama. Film je koncipiran oko 'zlatne ere' hokeja u zemlji, kasnih 30-ih, gdje mladi Indijac po imenu Tapan Das sanja da se bavi tim sportom kao neovisna nacija. U filmu glumi Akshay Kumar u glavnoj ulozi zajedno s Kunalom Kapoor, Mouni Roy Vineet Kumar Singh i Amit Sadh.

Pogledajte prikolicu ovdje

(3) Soorma

Bollywoodski filmovi iz 2018. godine temeljeni na stvarnim događajima koji zaslužuju biti na vašem

Objavljen u srpnju 2018.

'Soorma' se temelji na životu Sandeepa Singha, bivšeg kapetana indijske hokejaške momčadi, koji je bio paraliziran do pojasa i nije mogao igrati hokej za svoju zemlju, ali je nakon dvije godine odmora ponovno stao na noge i napravio povratak u internacionalni hokej 2008. U filmu su Diljeet Dosanjh i Tapsee Pannu u glavnim ulogama.

Pogledajte prikolicu ovdje

(4) Sajan Singh Rangroot

Bollywoodski filmovi iz 2018. godine temeljeni na stvarnim događajima koji zaslužuju biti na vašem

Objavljen u ožujku 2018

Film se fokusira na Prvi svjetski rat i vojnike Sikh koji su služili u indijskoj britanskoj vojsci i govori o njihovom junaštvu i žrtvi za zemlju, kao dio indijskih ekspedicijskih snaga zapadne fronte tijekom rata.

U filmu glumi Diljit Dosanjh, koji glumi istoimenog vojnika Sikha, koji je odrastao s mislima da se bori za neovisnu Indiju.

Pogledajte prikolicu ovdje

(5) Imovina

Bollywoodski filmovi iz 2018. godine temeljeni na stvarnim događajima koji zaslužuju biti na vašem

Objavljen u kolovozu 2018

Glumac Rishi Kapoor i Taapsee Pannu zasnovan je na istinitoj priči o vraćanju onoga što je po vašem pravu! Priča se vrti oko zajedničke muslimanske obitelji koja se bori za povratak časti kada član njihove obitelji odvede u terorizam. Film surovo uzima činjenicu da nisu svi muslimani teroristi i da je vrijeme da se takve predrasude uklone.

Fenomenalna gluma Rishija Kapoora i Pannua, ovaj film treba gledati zbog rastuće vjerske netrpeljivosti u zemlji.

Pogledajte prikolicu ovdje

(6) Slučajni premijer

Bollywoodski filmovi iz 2018. godine temeljeni na stvarnim događajima koji zaslužuju biti na vašem

Izlazak u prosincu 2018

Film je biografski film o nama najdražem 14. premijeru, dr. Manmohanu Singhu, kojeg glumi veteran glumac Anupam Kher. Očito je da će film govoriti o životu i djelima briljantnog ekonomista i njegovih deset godina službovanja pod vlašću UPA-e. Jedva čekam ugledati film zasnovan na nijemom čovjeku!

Prikolica nije dostupna.

(7) Paltan

Bollywoodski filmovi iz 2018. godine temeljeni na stvarnim događajima koji zaslužuju biti na vašem

Izdanje u rujnu 2018

Dakle, mislili ste da su 'Granica' i 'LOC-Kargil' posljednji od ratnih filmova koje bi J.P. Dutta ikad režirao? Pa, vratio se s još jednim, a i ovaj ima zvijezda.

'Paltan', ratni film zasnovan na stvarnom povijesnom trenutku, govori o kinesko-indijskom ratu 1962. godine i prikazuje stvarne incidente koji su se dogodili tijekom rata.

Film se fokusira na sukobe u Nathu La i Cho La iz 1967. godine koji su se dogodili duž granice Sikkima, nakon indo-kineskog rata '62. U filmu su Jackie Shroff, Arjun Rampal, Sonu Sood, Harshvardhan Rane, Esha Gupta, a mi želimo da je dramatičan i dirljiv poput 'Granice'!

Pogledajte prikolicu ovdje

Definitivno uhvatite ove filmove kad god možete, jer puno istraživanja, truda i osjećaja ulaže u stvaranje filmova o povijesnim žrtvama koje su ljudi podnijeli u prošlosti za našu zemlju. Također donosi njihovu neispričanu priču na otvoreno i iskreno smo zahvalni Bollywoodu što to čini, iznova i iznova.

Ekskluzivno za MensXP: KL Rahul

Što misliš o tome?

Započnite razgovor, a ne vatru. Objavite s ljubaznošću.

Objavi komentar