Nogomet

5 najponižavajućih poraza u povijesti nogometa zbog kojih nam je žao zbog gubitničke ekipe

Vjerojatno jedan od najpopularnijih sportova širom svijeta, nogomet ima tendenciju okupljanja ljudi bez obzira na njihovu rasu, kulturu ili državu. Bilo da se radi o proslavi pobjede ili oplakivanju poraza, lijepa igra i dalje izaziva emocije kod obožavatelja kao nijedna druga.

Od klupskog nogometa do međunarodne pozornice, sport je pronašao prosce diljem svijeta. To može ostaviti navijače suznih očiju u porazu i natjerati ih da pobjede sa svojih mjesta. Iako nastavlja zabavljati navijače, nogomet je kao sport poslužio i kao izvrsna platforma za ljude da prevladaju svoje skromne početke i pronađu svrhu u svom životu.

Najponižavajući porazi u povijesti nogometa zbog kojih nam je žao zbog gubitničke ekipe © Netflix

planinarske kratke hlače s džepovima na patentnim zatvaračima

No, unatoč svemu što je tako dobro u tome, nogomet, što se svjedočilo tijekom godina, ponekad može biti i okrutan.

Iako se pobjednike na terenu pozdravlja i slavi zbog njihovih podviga, tim koji gubi često privlači kritike i nalazi se na najnižoj razini. U nekoliko slučajeva primijećeno je ponižavanje gubitka koje je izgubilo igrače i njihove navijače u suzama.

Ponovno se osvrćući se na ta teška vremena, evo pregleda 5 najponižavajućih poraza u povijesti nogometa zbog kojih je svima bilo žao gubitničke momčadi:

Nizozemski mauling za Španjolsku (5-1)

Španjolska je osujetila izazove elastične Nizozemske u finalu u kojem su se izborili i osvojili priželjkivano FIFA-ino svjetsko prvenstvo 2010. No, četiri godine kasnije, vladajući prvaci nisu znali što su Nizozemci planirali za njih kad su zaključali rogove. sukob u grupnoj fazi na Svjetskom kupu 2014.

Stefan de Vrij pokušao se uhvatiti, uhvatio je Diega Costu i dosudio Španjolskoj ranu kaznu koju je Xabi Alonso pretvorio u vodstvo. Ali, vodstvo branitelja naslova nije moglo potrajati dok je Robin van Persie postigao pogodak glavom za ronjenje s 15 metara da poravna postupak na 1-1.

U drugom poluvremenu Arjen Robben prvi je put na meču stavio svoju momčad u front. Ubrzo je De Vrij pronašao iskupljenje za svoju pogrešku u prvom poluvremenu nakon što je postigao pogodak glavom za 3-1 za Nizozemsku. Kasnije su Van Persie i Robben postigli svoj drugi pogodak na utakmici kako bi Španjolsku ostavili crvenih lica s 5-1 - najgore ikad nanijeto na Svjetskom prvenstvu vladajućim prvacima i najgori poraz koji je Španjolska pretrpjela u 51 godini.

Stoke napušta Liverpool crvenih lica (6-1)

25. svibnja datum je koji ostaje drag Liverpoolu i njegovim pristašama. Zašto ne? Tog je istog datuma Liverpool pobijedio Borussiju iz Monchengladbacha da bi osvojio Europski kup 1977. i pobijedio AC Milan da bi osvojio Ligu prvaka 2005. godine

No, iako je 25. svibnja datum zabilježen u sjećanjima svakog navijača Liverpoola, 24. svibnja je onaj kojeg su užurbano pokušavali očistiti od svoje kolektivne savjesti.

Redsi su tog dana odigrali samo tri natjecateljske utakmice. Pobijedili su Arsenal sa 2: 1 1947. Tottenham Hotspur poražen je 3: 3 u 2009. I, 2015. godine, otišli su u Stoke City kako bi podnijeli poniženje koje ostaje trn u bogatom naslijeđu kluba. Stoke je u prvom poluvremenu postigao pet golova preko Mame Biram Diouf, koji je postigao bod, Jonathana Waltersa, Charlieja Adama i Stevena Nzonzija.

Steven Gerrard, igrajući svoju posljednju utakmicu, postigao je utješni pogodak u 70. minuti, ali uzalud, jer je Peter Crouch povisio na 6-1, šesnaest minuta kasnije. Sve što bi moglo poći po zlu, pogodilo se za Liverpool.

Mračan kraj sezone koja je, nakon uzbudljivog izazova u naslovu prethodne godine, vidjela kako su Redsi izmakli najboljoj četvorci, izgubili u polufinalu Liga kupa i FA kupa i nisu uspjeli napredovati dalje od prvaka Ligaška skupina i prva nokaut runda Europske lige.

Njemačka Steamroll Brazil (7-1)

Organiziranje Svjetskog prvenstva nogometnoj je naciji često dalo dodatnu prednost. Strast i ogroman broj domaćih navijača djeluju kao izvor inspiracije i motiviraju momčad da prevlada svoje protivnike. To se vjerojatno osjećalo i brazilska reprezentacija kad su s Njemačkom zatvorili rogove u polufinalu Svjetskog prvenstva 2014. godine.

No, na puki užas domaćih navijača, Njemačka je izdvojila obranu Brazila, razbivši četiri gola u samo šest minuta. Thomas Mueller otvorio je pogodak u 11. minuti prije nego što su Miroslav Klose (23 '), Toni Kroos (24', 26 ') i Sami Khedira (29') pronašli stražnji dio mreže i donijeli Njemačkoj vodstvo od 5: 0 poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Njemačka je, s obzirom na njihovo nevjerojatno vodstvo, malo popustila. No, Andre Schurrle nije dao domaćinu predaha jer je dva puta zabio u razmaku od 10 minuta kako bi rezultat postigao ocjenu 7-0 na ploči. Golom Oscara u 90. minuti jedina je utjeha bila Brazil koji je na kraju izgubio 7: 1 - njihov najveći poraz u međunarodnoj utakmici od 1920.

camping-gear-outlet.com

SAD žene ruše Tajland (13-0)

Ponižavajući porazi nisu ograničeni samo na muški nogomet. Ispostavilo se, 11. lipnja, ženska momčad Tajlanda bila je svjedokom svojih najnižih trenutaka u međunarodnom nogometu tijekom kleštanja od strane divlje strane Sjedinjenih Američkih Država (SAD) na Svjetskom prvenstvu za žene FIFA-e 2019.

Alex Morgan sjajnim završetkom u 12. minuti otvorio je rezultat za američku momčad. Rose Lavelle pronašla je začelje mreže u 20. minuti, a Lindsey Horan u 32. minuti postigla je treći pogodak za svoju momčad jer je Australija na poluvremenu povela s 3: 0. Bilo je to drugo poluvrijeme koje se pokazalo preskupim za tajlandsku momčad koja je na kraju primila čak 10 golova prije posljednjeg zvižduka.

U onome što se ispostavilo kao apsolutno rušenje, Alex Morgan postigao je pet pogodaka s dva pogotka po jedan za Lavelle i Samanthu Mewis, jer su poput Horana, Megan Rapinoe, Mallory Pugh i Carli Lloyd svoja imena dobili i na bodovnom listu.

Tajlandskog dana koji se zaboravio, američka je strana zabilježila pobjedu 13: 0 - najveću pobjedu u povijesti FIFA-inog svjetskog kupa (muška i ženska).

čineći govedinu trzavom u pećnici

Australija desetkuje Američku Samou (31-0)

Američka Samoa, koja se smatra jednom od najslabijih svjetskih nogometnih momčadi, nikada neće imati šanse protiv Australije u njihovoj kvalifikacijskoj utakmici za FIFA-in svjetski kup 2012. godine. Ali, 11. travnja 2001., ono što se na kraju razvilo na Međunarodnom sportskom stadionu u Coffs Harboru nije bilo ništa drugo do masakra.

U onome što se pokazalo apsolutnim rušenjem, Australija je, usprkos postavljanju prilično osrednjeg tima, rastrgala oporbenu obranu u komade. Nakon što su ga prvih devet minuta držali bez golova, Con Boutsianis je pogotkom u 10. minuti doveo Australiju u vodstvo. Dvije minute kasnije, Archie Thompson povisuje za 2: 0 za Aussie. A ostalo je povijest.

Thompson je utakmicu završio s nevjerojatnih 13 golova, međunarodnim rekordom, na svoje ime, zajedno s Davidom Zdrilićem koji je postigao osam kako bi pomogao Australiji zabilježiti pobjedu od 31: 0 - najveću pobjedničku razliku ikad zabilježenu u međunarodnoj utakmici.

Takav je rezultat bio povod za promjenu pravila u međunarodnom nogometu, jer je FIFA uvela preliminarni krug u Oceaniji kvalificirajući se kako bi se izbjeglo takvo ponižavanje momčadi.