Danas

10 najvećih laži ikad ispričanih u povijesti Indije

Od kraljeva koji su vladali ovom zemljom do bogova koji su hodali tim tlom, naša je zemlja prešla dug put. S poviješću su se pojavile i laži za koje Indijanci uglavnom vjeruju da su istinite. Evo 10 takvih laži koje su lako najveće laži ikad izrečene Indijancima.1) Gandhi je rekao 'Oko za oko ostavit će svijet slijepim'

Najveće laži ikad ispričane u povijesti Indije

Iako se pseudointelektualci zaokupljaju zagovarajući da su ove riječi Gandijeve same, činjenica je upravo suprotna. U zabilježenoj Gandhijevoj povijesti nema dokaza da je to rekao. Zapravo je to rekao Ben Kingsley u filmu Gandhi.

2) Indija je diskvalificirana sa FIFA-inog svjetskog prvenstva 1950. jer su igrači željeli igrati bosi

Najveće laži ikad ispričane u povijesti Indije

Indija je do FIFA-e 1950. stigla nakon što su se četiri momčadi povukle iz sudjelovanja. Turneja u Brazilu bila je skupa stvar i AIFF je mislio da Indija nema šanse za pobjedu protiv Italije. Da bi izbjegao neugodu, AIFF je okrivio FIFA-u jer nije prihvatila igrače koji su htjeli igrati bosi.3) Milkha Singh osvrnula se tijekom utrke na 400 metara na Olimpijskim igrama u Rimu 1960

Najveće laži ikad ispričane u povijesti Indije

Mnogi vjeruju da se naš Leteći Sikh osvrnuo tijekom utrke na 400 metara na Olimpijskim igrama u Rimu 1960. godine, ali istina je da u istoj utrci nije niti vodio, a kamoli se osvrtao. Bio je četvrti, a ukupno je došao na četvrto mjesto u utrci.

4) Hokej je indijski nacionalni sport

Najveće laži ikad ispričane u povijesti IndijeZa to krive naše školske udžbenike, uvijek su nam govorili da je hokej indijski nacionalni sport. Pa, nije! Ne postoji nacionalni sport u Indiji.

5) Indijske željeznice imaju najveću bazu zaposlenih na svijetu

Najveće laži ikad ispričane u povijesti Indije

Indijanci godinama vjeruju da su indijske željeznice najveći poslodavac radne snage na planetu. Iako Željeznice imaju vojsku zaposlenika, ali ona zasigurno nema najveću bazu zaposlenika na svijetu.

što odjenuti tijekom planinarenja

6) Varanasi je najstariji naseljeni grad na svijetu

Najveće laži ikad ispričane u povijesti Indije

Pa, budimo kratki i jasni. Varanasi nije najstariji grad na svijetu niti je najstariji 'kontinuirano naseljeni grad'. To je 'jedan od mnogih najstarijih naseljenih gradova', a postoje i mnogi drugi gradovi koji su postojali i prije Varanasija.

7) Indija je službeno svjetovna od 1947

Najveće laži ikad ispričane u povijesti Indije

Tek je izmjena donesena 1976. godine u skladu s kojom je riječ „svjetovno“ uključena u Preambulu. Suprotno tome, Vrhovni je sud uvijek podržavao tvrdnju da je Indija sekularna od 1947. godine.

8) Hindski je službeni / nacionalni jezik Indije

Najveće laži ikad ispričane u povijesti Indije

Vjerojatno najpropagiranija laž u našoj zemlji, hindski nije ni službeni ni nacionalni jezik naše zemlje.

9) Ova slika Gandhija kako pleše s bijelom Britankom

Najveće laži ikad ispričane u povijesti Indije

Prije nego što ga mrzitelji Gandhija počnete trčati iz drugog razloga, čovjek s fotografije nije Gandhi. Ovo je zapravo australski glumac odjeven poput Gandhija za zabavu.

10) UNESCO proglašava indijsku nacionalnu himnu najboljom na svijetu

Najveće laži ikad ispričane u povijesti Indije

Da, ovo je zapravo postala masovna vijest 2014. kada se pojavio lažni e-mail koji je očito izdao UNESCO tvrdeći da je 'Jana Gana Mana' najbolja državna himna na svijetu. Pa, ovo je očito bila podvala koja će sigurno ući u povijesne knjige.

najbolje lagane kišne jakne za muškarce

Što misliš o tome?

Započnite razgovor, a ne vatru. Objavite s ljubaznošću.

Objavi komentar