sveVodeni život generacijama je fascinirao ljudsku vrstu. U umjerenim vodama ove su žene mogle biti prizor za klorirane oči.

Evo popisa najvrućih sportašica plivačica koje se probijaju kroz muška srca:

1. Natalie Coughlin

sve

Zasluga za sliku: pairody (dot) com

Prva američka olimpijka koja je osvojila šest medalja u novoj eri Igara i prva ikad zlatna medalja na 100 metara leđno na uzastopnim ljetnim olimpijskim igrama, ova 30-godišnjakinja legenda je. Ima 12 olimpijskih medalja, izjednačenih najboljih i ukupno 48 na međunarodnim natjecanjima. Maturant 5’8 Berkley proglašen je NCAA plivačem godine već tri godine. Potom se pojavila u Sports Illustrated 2012 Swimsuit Edition.

2. Anastasia Davydova

sve

Kredit za sliku: leblogsports (dot) fr

Tridesetogodišnji Rus petostruki je osvajač zlatnih olimpijskih medalja. Na međunarodnim natjecanjima nije samo jednom pobijedila, osvojivši srebro na Svjetskom prvenstvu 2001. godine. Njezini natjecanja u duetu i timu bili su besplatni i tehnički u kombiniranim i rutinskim kategorijama. Otišla je u penziju prošlih Ljetnih igara da bi počela trenirati.

3. & 4. Beatriz i Branca Feres

sve

najsjeckaniji čovjek na svijetu

Zaslon slike: vidi (točka) apr (točka) com (točka) br

Ovi 25-godišnji jednojajčani blizanci najbolji su brazilski sinkronizirani plivači kada nisu zauzeti manekenstvom ili glumom. Reklamirani da se natječu u Pekingu 2008. godine, preskočili su ga i umjesto toga debitirali u Londonu 2012. Trenirali su gimnastiku i plivanje od treće godine.

5. Federica Pellegrini

sve

Zasluga za sliku: yamamay (dot) com

Usamljena talijanska plivačica koja je postavila svjetski rekord u više od jednog događaja, ova 24-godišnjakinja ujedno je i prva žena koja je prekinula 4 minute za 400 metara slobodno. Trostruki olimpijac drži svjetske rekorde na 200 i 400 metara slobodno. Sa 16 godina bila je najmlađa talijanska pojedinačna olimpijska medalja, osvojivši srebro na 200 metara slobodno u Ateni.

6. Stephanie Rice

sve

uniqlo recenzija ženske ultralake donje jakne

Kredit za sliku: top2best (dot) com

24-godišnjak je trostruki olimpijski prvak, a sva trojica dolaze na Igre 2008. godine, a pliva mješovito, leptir i slobodno. Također je držala svjetske rekorde na 200 i 400 metara pojedinačno mješovito.

7. Amanda Beard

sve

Kredit za sliku: mywallpapersite (dot) com

Dvostruki zlatni medalja 5'8 debitirao je u Atlanti na Ljetnim igrama '96., Osvojivši jedno zlato i dva srebra u dobi od 14 godina. 31-godišnji Amerikanac osvojio je sedam olimpijskih medalja i držao svjetski rekord u dasci na dugom putu 200 m . S zbirkom od 21 medalje na međunarodnim natjecanjima, modelirala je FHM, Playboy i Sports Illustrated Swimsuit Edition.

8. Flavia Delaroli

sve

Zasluga za sliku: en (točka) askalll (točka) com

Ovaj 29-godišnjak dvostruki je olimpijac i ima nacionalni rekord u slobodnom stilu. Brazilac 5’9 osigurao je i srebro na Panameričkom prvenstvu na 50 metara.

9. Zsuzsanna Jakabos

sve

Zasluga za sliku: s (točka) glbimg (točka) com

Šestero stopa Mađar je sada sudjelovao na tri olimpijske igre. Mješovito, slobodno i leptir omiljeni su događaji ovog 23-godišnjaka koji se natječe u pojedinačnim i timskim disciplinama.

10. Haley Cope

sve

gdje se pojavljuje serijski broj na karti?

Kredit za sliku: rantsports (dot) com

Amerikanac 5’10 diplomirao je na Berkeleyu, srebrni je iz Atene ’04 i osvojio je osam medalja na svjetskim prvenstvima, a čak je držao i rekord na 50 metara leđno. Pojavila se u Playboyevom izdanju iz rujna 2004. godine. 33-godišnjak trenutno vodi akademiju plivanja u Chicu.

Ronioci dubokog mora u olupinama traže blago kad je očito uvijek bilo u bazenu. Pozdrav odskočnoj dasci spektakularnim plivačicama na ovom popisu!