Nogomet

Sergio Ramos postao 'najprljaviji branič' nakon što je srušio rekord La Lige svih vremena na crvenim kartonima

Izvrsni vođa, fantastični centarfor i neprikosnoveni talisman na Santiago Bernabeuu, Sergio Ramos bio je jedan od vitalnih kotačića u postavi Real Madrida tijekom godina. Njegova je popularnost bez premca, što također objašnjava pozamašnu plaću koju izvlači svaki tjedan. No, dok ga Madridisti pozdravljaju kao svog pravog vođu, Ramos ima stranu koja svako malo zasjeni njegov nastup.

Namjerno ili ne, njegovo rukovanje protiv Mohammeda Salaha tijekom finala UEFA-ine Lige prvaka protiv Liverpoola prošle sezone izazvalo je veliku reakciju među nogometnim navijačima širom svijeta. Čini se da je za madridskog skipera pobjeda - ne samo igra, već i svaki pojedinačni pristup - sve. A oni koji su ga vidjeli u akciji složili bi se da Španjolcu ne smeta što će mu ruke malo zaprljati, doslovno u mnogim prilikama.

Sergio Ramos postaje

Tome svjedoči i nedavni susret Los Blancosa u La Ligi protiv Girone. Ako je iznenađenje 1-2 poraza Madrida od najmanje favoriziranog kluba, Ramosov crveni karton u 90. minuti dodatno je napisao njihovu propast. Madridski središnji bek dobio je žuti karton za rukom unutar kaznenog prostora što je rezultiralo kaznom za goste u 64. minuti.

Nakon 20 minuta poravnanja igre, Girona je lijepim udarcem Portua stigao ispred. I, domaćini su zaostajali golom, domaći navijači dobili su još jedan udarac u 90. minuti kada je Ramos dobio drugi žuti karton zbog šutiranja Gironinog Cristhiana Stuanija u još jednom lošem i neželjenom prekršaju.

Zahvaljujući svom crvenom kartonu, Ramos je svoje ime upisao u povijesne knjige za rekord La Lige koji neće moći zaboraviti uskoro. Zahvaljujući svojim najnovijim ludorijama, Ramos sada ima 20 crvenih kartona na svoje ime u španjolskoj ligi - najviše od bilo kojeg nogometaša iz La Lige. Također je postao jedini igrač Real Madrida koji je u dosadašnjoj karijeri dobio 25 crvenih kartona.

Ako je njegov crveni karton ostavio Real Madrid frustriranim, Ramosovi komentari nakon utakmice dodatno su pokazali njegovo pogrešno razumijevanje igre. 'Gledajući rezultat, lagao bih kad bih rekao da nisam forsirao, nije podcjenjivati ​​protivnika niti misliti da je serija gotova, ali u nogometu morate donijeti teške odluke,' Real Rekao je kapetan Madrida.